Gönderen Konu: Smf Nedir  (Okunma sayısı 2790 defa)

danua

  • Yönetici
  • Kıdemli Üye
  • *****
  • İleti: 312
  • Karma 65535
Smf Nedir
« : 28 Eylül 2016, 16:29:36 »
Smf Nedir?

SMF (Simple Machines Forum) PHP ve MySQL kullanılarak oluşturulmuş açık kaynak kodlu bir forum sistemidir. Simple Machines Organizasyonu tarafından geliştirilmektedir. Şu an en güncel sürümü 2.0.11' dir.
Smf en son sürüm olarak güven arz etmektedir. Smf dünyada bir çok geliştirici tarafından sürekli olarak geliştirilen açık kaynaklı bir script dir.
Fakat diğer açık kaynaklı yazılımlar gibi bazı modlar ücretli olarak mod yazılımcıları tarafından satılmaktadır.
Dil seçenekleri:
Arnavutça, Arapça, Katalanca, Basitleştirilmiş Çince, Geleneksel Çince, Hırvatça, Çekçe, Danca, İngilizce, Fince, Fransızca, Felemenkçe, Japonca, Almanca, Yunanca, İbranice, Macarca, Endonezce, İtalyanca, Japonca, Norveççe, Farsça, Lehçe, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Slovakça, İspanyolca, İsveççe, Tayca, Türkçe, Ukraynaca, Vietnamca.

Modlar:
İngilizce "modification" kelimesinin kısaltılmasıdır. Genelde tüm açık kaynaklı script lerde olduğu gibi mod lar ingilizcedir.
Mod geliştiriciler veya çeviriciler tarafından Türkçe olarakta modifikasyonlar yapılmaktadır.
Mod kurulumları; smf sürümlerine  göre farklılıklar göstermekte (uyumsuzluk),bundan dolayıda kurmuş olduğunuz forum da arızalara sebebiyet vermektedir.

Temalar:
Temalarda bir çok tema yapıcısı tarafından yapılarak (Lisanslı)olanlar ücretli/ücretsiz sunulmaktadır. Css'yi biraz öğrenirseniz rahatlıkla orjinal temayı editleyerek başlayabilirsiniz.Smf ile ilgili olarak bir çok smf gurup siteleri mevcut,buralardan faydalanabilirsiniz.

Linkback: Smf Nedir
𐱅𐰇𐰼𐰚

Sitelerim
:::::::::::::::::::
www.telkaricim.com
www.takip.in
www.jewelka.com

Tags: smf nedir