Gönderen Konu: SEO Yapılandırma  (Okunma sayısı 2441 defa)

danua

  • Yönetici
  • Kıdemli Üye
  • *****
  • İleti: 312
  • Karma 65535
SEO Yapılandırma
« : 28 Eylül 2016, 19:44:37 »
Site  Seo yapılandırması

1).Başlık (Title) Uzunluğu

Siteniz için seçmiş olduğunuz Başlık en fazla "70 "karakter uzunluğunda olmalıdır. Başlığınız "70 "karakterden uzun olması halinde arama motorları tarafından spam olarak algılanabilmektedir.

2).Site Açıklaması (Description) Bölüm Uzunluğu
Siteniz hakkında hazırlamış olduğunuz açıklama bölümü "meta etiketi "160 karakterden az olmalıdır. Site açıklamalarının 160 karakterden uzun olması arama motorları tarafından "spam" içerik  olarak algılanmasına sebebiyet verebilir.

3.)Site İçin Kullanmış olduğunuz Anahtar Kelimelerin  (Keywords) Uzunluğu

Kurmuş olduğunuz site ilgili Anahtar Kelimeler Site İçeriği İle Alakalı Ve Anahtar kelime meta etiketi "260" karakterden az olmalıdır.
Anahtar kelimeler"260" karakterden uzun olması durumunda ise  arama motorları tarafından içeriği "spam"olarak nitelendirmektedir.

4).H (Heading Tags) Etiketleri
Kurmuş olduğunuz site de  mutlaka "h" etiketlerine yer vermelisiniz. "H" etiketlerini kullanmak  "SEO"yapılandırmasında  önemli.
"H1,H2,H3,H4"

5). Site içeriğine eklediğimiz resim sayısı
Sitemiz de yapmış olduğumuz paylaşımları görsel olarak ta zengin göstermek için çoğumuz açıklamalarımızı resimlerle destekleriz.Bu tür paylaşımlar ziyaretçiler açısından önemli olmasına rağmen "SEO"açısından sayfa açılış süresini uzattığından dezavantaj dır. Büyük resim formatlarını mutlaka sıkıştırın ve boyutlarını küçültün.Sitenizde çok sayıda ikon varsa mutlaka   "css-sprite" tekniğini kullanarak resimleri tek bir resim dosyasından çağırın.

6).Resim bağlantılarına alt etiket ekleyin
Arama motorlarına resimleri tanıtmak için mutlaka "alt etiket" kullanmalıyız.Bu etiketler "SEO"puanını etkileyen faktörler arasındadır.

7).Resimler için " width" ve "height" değerleri ataması yapılması
Site içerisinde yer alan  resimlerin genişlik (width) ve yükseklik (height) değerlerini mutlaka girin.

8. Sitede kullanılan iç Linkler
Kendi site adresinize veya alt sayfalarınıza verilen linklere iç link denir. Site kullanıcılarının veya arama motorlarının alt sayfalara ulaşabilmeleri için "iç link"kullanımı önemli bir unsurdur.

9).Dış Linkler

Diğer sitelere verilen linklerin tamamına dış link denir. Çok fazla dış link yarardan çok zarar getirebilir.

10).Nofollow Linkler

rel="nofollow" bazı linlerin eğer arama motorları tarafından dikkate alınmamasını istiyorsanız bu linkleri nofollow yapın.

Bunlardan başka "css" dosya boyutlarını küçültün ve tek "css" dosyası kullanın "JavaScript " dosyalarını sıkıştırın.Resim dosyalarını sıkıştırın.
Bu gibi uygulamalar sitenizin sayfa açılış hızına etki eden faktörlerdir.
Alınmıştır:
http://tr-full.com/wepmaster-ip-uclari/seo-yapilandirmasi/
Linkback: SEO Yapılandırma
𐱅𐰇𐰼𐰚

Sitelerim
:::::::::::::::::::
www.telkaricim.com
www.takip.in
www.jewelka.com

Tags: